ŠPIČKOVÁ
okna a dveře

již od roku 1993

Rolovací vrata

bramy-przemyslowe-roletowe-wisniowski-15bramy-przemyslowe-roletowe-wisniowski-14bramy-przemyslowe-roletowe-wisniowski-13bramy-przemyslowe-roletowe-wisniowski-12bramy-przemyslowe-roletowe-wisniowski-03bramy-przemyslowe-roletowe-wisniowski-02bramy-przemyslowe-roletowe-wisniowski-01bramy-przemyslowe-roletowe-wisniowski-00

Moderní vrata navržená pro náročné uživatele

roletowa_render_zew

Funkčnost a bezpečí

  1. Hliníkové kolejničky jsou montované uvnitř místnosti podél bočních hran otvoru, jsou vybavené kartáčovým těsněním a klouzátky.
  2. Nouzové otevírání brány v případě, když chybí elektrický proud, se brána může snadno otevřít ručně pomocí kliky nebo řetězového převodu otevírání, který se nachází na servomotoru .
  3. Aretky zaručují odstup mezi profily během navíjení pláště vrat, díky čemuž je práce brány tichá a životnost profilů se značně prodlužuje.
  4. Prosklený hliníkový profil je to dodatečné prosvětlení místnosti. Prosklení jsou umístěná po celé šířce a harmonizují se vzhledem vrat.
    Ventilovaný profil z perforovaného plechu znamená dodatečnou ventilaci vzduchu.
  5. Profil AW 100 lehký hliníkový profil vyplněný bezfreónovou polyuretanovou pěnou.
  6. Okrajová bezpečnostní lišta je montovaná na spodním těsnění, v případě nárazu na překážku se vrata okamžitě zastaví a vrátí se zpět do otevřené polohy.

brama-roletowa-funkcjonalnosci-i-bezpieczenstwo

Rolovací vrata mají elektrický pohon v balíku

roletowa_render_wew

Vzory vrat

VRATA BR-100 s ventilovaným profilemVRATA BR-100 (příklad prosklení)VRATA BR-100

Prosklený anebo ventilovaný profil
K tomu, aby tmavá místnost mohla byt prosvětlená, je dobré popřemýšlet nad vraty s  prosklenými profily. Takové řešení umožní úsporu elektrické energie. Díky proskleným profilům může být kontrolovaný také terén před vraty bez nutnosti jejich otevírání. Možnost namontování prosklení dodatečně zvyšuje estetický vzhled vrat. Průtok vzduchu v místnosti zaručuje udržení optimální vlhkosti. Ventilované profily, které jsou montovány jako prosklení, jsou přirozenou ventilací, která umožňuje výměnu vzduchu uvnitř místnosti.

Hliníkové dveře
Hliníkové dveře mohou být přizpůsobeny všem rolovacím vratům v identickém barevném provedení, vzoru a výplni. Jsou také dostupné se zasklením v identickém typu jako vrata.

VARIANTY ZÁSTAVBY

ROLOVACÍ VRATA - NOVÉ VARIANTY ZÁSTAVBY

Montáž venku ve skříňce, a vnitřní montáž v částečném krytu.

Vnitřní kryt hřídeleVenkovní montáž_Pohon SI 55, SI 75Venkovní montáž_Pohon SI 17, SI 25, SI 40

Montáž venku ve skříňce 

Varianta montáže zvenku najde využití všude tam, kde podmínky zástavby znemožňují montáž uvnitř místnosti (např. v případech, kdy chybí dostatečný překlad nebo prostor po stranách). Podmínkou venkovní montáže pohonu je zabezpečení mechanismu proti negativnímu působení atmosférických podmínek skříňkou.

Skříňka zakrývá systém pohonu. Takové řešení umožňuje bezpečnou montáž vrat na vnější straně garážového otvoru.
Konstrukce se skládá z hliníkového trupu uzavřeného bočními ocelovými kryty, montovanými na ocelové vzpěry. Skříňka je k dispozici v barvách RAL 8019 nebo RAL 9010, a volitelně je možný nátěr na libovolnou barvu ze vzorníku RAL.

Skříňka může být používána také uvnitř místnosti, pokud to umožňují podmínky zástavby.

Pozor! V případě tohoto typu montáže se konkávní strana profilu stává stranou, která je vidět zvenčí. Navíc jsou v této situaci zdroj napájení, řídící centrála a kroucený kabel (hranová ochranná lišta), montované uvnitř místnosti.
Pro pohony SI 17, SI 25, SI 40 je nouzové otvírání k dispozici výhradně prostřednictvím kliky pro nouzové otvírání. Pro pohony SI 55, SI 75 je nouzové otvírání k dispozici ve variantách řetězový převod nebo klika nouzového otvírání.

Vnitřní kryt hřídele 

Při montáži pohonu uvnitř místnosti doporučujeme použít částečný kryt navíjecího hřídele který tak tvoří ochranu pohonného hřídele. Vyráběný je z hliníkového horního a dolního víka v barvách RAL 8019 nebo RAL 9010. Jako doplňková
varianta je možný nátěr krytu na barvu vrat. Víka jsou montována na pozinkované ocelové vzpěry.

VÍCE INFORMACÍ U VÝROBCE